poniedziałek, 16 września 2013

Symbole stosowane na opakowaniach kosmetyków - co oznaczają? (1)

Hej dziewczyny!

Symboli na opakowaniach kosmetyków jest bardzo dużo, dlatego postanowiłam napisać 2-3 posty na ten temat. Dziś zapraszam Was na część pierwszą :) A za dwa dni na dalszy ciąg Poradnika: Jak zostać włosomaniaczką :)

Symbol „ręki na książce” oznacza, że do kosmetyku została dołączona ulotka od producenta, która zawiera ważne, dodatkowe informacje. Stosuje się go jeśli na opakowaniu brakuje miejsca na umieszczenie wszystkich ważnych właściwości produktu.
Symbol PAO to potocznie tzw. symbol otwartego słoika. Informuje nas jak długo od otwarcia kosmetyku będziemy mogli go bezpiecznie stosować. Gwarantuje jak długo dany produkt nie straci swoich właściwości. 
12M oznacza 12 miesięcy.Znak "Zielony punkt" oznacza, że producent kosmetyków ma podpisaną umowę z firmą recyklingową. Znak ten nie oznacza możliwości recyklingu opakowania.

Znak "Dbaj o czystość" oznacza, że po wykorzystaniu produktu należy go wyrzucić do kosza, aby nie zanieczyszczał środowiska.


Symbol ,,Kula ziemska" (Ozon Friendly, Ozon Freundlich, ohne FCKW, CFC free) jest stosowany na wyrobach aerozolowych.Oznacza, że dany produkt nie zawiera freonów i halonów, dzięki czemu ma być bezpieczny dla warstwy ozonowe. Freony są zastępowane mieszaniną propanu i butanu, stąd też znak jest coraz rzadziej stosowany (zakaz używania freonów). 
Znak ten oznacza, że kosmetyk jest naturalny. Aby można było ten symbol umieścić na opakowaniu trzeba zapłacić BDIH. Jednak nie jest to jedyny warunek: kosmetyk musi spełniać odpowiednie wymagania w zakresie składu i produkcji.

Dowiedziałyście się czegoś nowego?


Pin It Now!

20 komentarzy:

 1. Jak ja lubię takie wpisy, wszystko w pigułce:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ojj symboli jest dużo i sama zdałam sobie sprawę z tego, że większości nie znam jak przeczytałam chyba na kosmopedii artykuł o nich. Cykl może okazać się przydatny, z pewnością każdy może się dowiedzieć czegoś nowego :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo przydatne informacje. O BDIH słyszę pierwszy raz

  OdpowiedzUsuń
 4. Te akurat znałam :) O BDIH dowiedziałam się przy okazji dyskusji o olejkach khadi i ich podróbkach :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Krótko, zwięźle i na temat. Tak lubię:)

  OdpowiedzUsuń
 6. no to takie podstawowe chyba :) czekam na dalsze części wpisu, może się dowiem czegoś o tych symbolach, które widziałam tylko raz czy dwa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem, te są podstawowe ale od podstawowych najlepiej zacząć :) następne będą już wkrótce :)

   Usuń
 7. lubię dowiadywać się nowych rzeczy

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubię czytać o takich rzeczach - zawsze czlowiek potem mądrzejszy :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja lubię pisać o takich rzeczach, też człowiek się potem mądrzejszy robi :)

   Usuń
 9. trzy pierwsze zawsze mnie intrygowały w sklepach i na wszelkie sposoby próbowałam je roszyfrować :D a i tak nic to nie dało

  OdpowiedzUsuń
 10. Zawsze byłam tępakiem jeśli chodzi o znaczek otwartego słoika :P Dzięki! :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawy blog, obserwuję :)

  pozdrawiam, longblond

  OdpowiedzUsuń
 12. ooo, przypomina mi się Towaroznastwo, uwielbiałam ten przedmiot i naukę znaczenia symboli na opakowaniach:)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...