sobota, 27 lipca 2013

Środki antykoncepcyjne a włosy

Hej dziewczyny!
Nie jestem zwolenniczką środków antykoncepcyjnych, chociaż mają swoje plusy i minusy. Mimo wszystko mają one znaczący wpływ na nasze włosy i warto o nich wspomnieć.
Antykoncepcję stosuje wiele Polek, jest ona bardzo powszechna, ale nie wszystkie młode dziewczyny zdają sobie sprawę z tego jak te środki oddziałują na nasze włosy, ciało, zdrowie.

www.we-dwoje.pl

Wiele kobiet jest bardzo zadowolonych ze swojego wyglądu w trakcie przyjmowania środków antykoncepcyjnych: poprawia się stan włosów, cery, paznokci, ale... no właśnie zawsze jest jakieś ALE...
Podczas przyjmowania środków antykoncepcyjnych nasz organizm czuje się jakby był w ciąży: w organizmie można zaobserwować wysokie stężenie estrogenów. Może to przyczynić się do zatrzymania wypadania włosów i tak bardzo często jest. Podwyższone dawki estrogenu powodują, że niemal wszystkie włosy pozostają w fazie wzrostu, czyli anagenie Po odstawieniu tabletek poziom estrogenów spada, co dla naszego ciała jest podobnym zjawiskiem do tego, które występuje przy porodzie. Bardzo często skutkuje to nadmiernym wypadaniem włosów. Jednak zwykle ten etap jest przejściowy i po kilku miesiącach ustaje, kiedy gospodarka hormonalna się ustabilizuje.

Wypadanie włosów występuje również w trakcie kuracji hormonalnej. Niejeden producent tabletek informuje w ulotce o możliwości wystąpienia takiego efektu ubocznego. Niestety bywa i tak, że efektem ubocznym może być np. łysienie. Wiele kobiet zauważając pierwsze oznaki łysienia po prostu udaje się do swojego ginekologa i prosi o zmianę środków antykoncepcyjnych.

Co można zrobić, aby zmniejszyć wypadanie włosów?
Przede wszystkim warto stosować środki doustne. Możemy przyjmować preparaty z drożdżami, skrzypem polnym, pokrzywą, olejami. Warto również stosować wcierki pobudzające krążenie skóry głowy. Można wykonywać masaż skalpu. Powinno to pomóc zachować piękne włosy po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych.

Trzeba pamiętać, że wszystko, co jemy i co trafia do naszego organizmu, może mieć niebagatelny wpływ na nasz wygląd i zdrowie.




Pin It Now!

24 komentarze:

  1. Lekarze gin i derma często przepisują środki anty na włosy aby pozbyć się problemu! Nie jest to w żadnym wypadku dobry pomysł bo są leki jak np Diane35 które w USA zostały wycofane bo doprowadziły do śmierci kilku dziewczyn! Należałoby najpierw znaleźć powód dla którego włosy wypadają i wyeliminować go, a często jest tak że np brak jakiegoś pierwiastka, bądź dziewczyna ma hiperprolaktynemię, czy nadczynność bądź niedoczynność tarczycy i nie potrzebuje tabletek anty a takich które uzupełnią braki lub unormują hormony!! Ale po co jak można przepisać anty i mieć problem z głowy.... Smutne to :(

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Masz rację. Lekarze przepisują tabletki antykoncepcyjne myśląc, że to wszystko załatwi. A tak naprawdę to pomaga tylko na czas przyjmowania leków, a później bardzo często wszystko wraca do poprzedniego stanu.

      Usuń
  2. od 8 lat biorę tabletki hormonalne ale moje włosy są w tragicznym stanie, nie należę do większości. 2 tygodnie temu podjęłam decyzję o przerwaniu tej terapii. Niestety jestem posiadaczką wielu rozstępów, nawet w miejscach, w których nie powiedziałybyście, że mogą się pojawić. obwiniam o to dianę, cilest i deso :/

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo fajnie, że zdecydowałaś się na przerwanie terapii :)ciekawa jestem jak Twój organizm zareaguje. Podobno najgorszy okres jest po 3-4 miesiącach od odstawienia tabletek.

      Usuń
  3. Nie przyjmuję i nie śpieszy mi się do tego, włosy mi się nie sypią i są w idealnym stanie.. więc po cóż truć się jeszcze tabletkami.. które mogą spowodować więcej szkód niż to się wszystko opłaca :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. takie "trucie" nie u każdego ma aż takie skutki, wszystko zależy od organizmu kobiety... i od tego jakie tabletki gin przepisze. U mnie nie było żadnych efektów ubocznych ani mi włosów nie zagęściło czy coś, więc jednak można się "truć" bez katastrof na głowie.

      Usuń
    2. Można się "truć" bez jakichś większy skutków ubocznych, ale mimo wszystko warto starać się rozwiązać problemy innymi lekami niż anty. Przyznam szczerze, że bałabym się je zażywać. Do tej pory na szczęście obywałam się bez takich środków :)

      Usuń
  4. ja nigdy nie brałam tabletek ale ze względu ze jestem po ciąży i nie mam zaburzenia hormonalne zostały mi przepisane zobaczymy jestem ciekawa dopiero będę przyjmować . Ostatnio odkryłam świetny produkt który zahamowała moje wypadanie w znacznym stopniu a przede wszystkim zniwelował swędzenie skóry głowy a to dla mnie najważniejsze.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jaki produkt? Jestem bardzo ciekawa :)

      Usuń
  5. Słyszałam o kilku przypadkach, w których dziewczęta brały takie tabletki, aby włosy im szybciej rosły.
    Niezbyt ciekawy pomysł...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. OMG... to trochę lekka przesada. O takim przypadku nie słyszałam, ale jestem w ogromnym szoku.

      Usuń
  6. Ja po Cilest pozbyłam się trądziku i innych katastrof związanych z cerą. Niestety, kiedy zrobiłam sobie przerwę w przyjmowaniu tabletek problem wrócił z potrójna siłą. Teraz ponownie biorę, ale absolutnie nie ze względu na urodę. wpływu na włosy nie zauważyłam...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie wyobrażam sobie, żeby trądzik miał powrócić z potrójną siłą. To musiało być okropne przeżycie.

      Usuń
    2. Wyglądałam strasznie, wiesz, nawet nie sam trądzik tylko ogólnie wygląd skóry, zaskórniki, plamy itd:/

      Usuń
  7. Ja nie zdecydowałabym się na ten rodzaj antykoncepcji

    OdpowiedzUsuń
  8. mam 15 lat i nie interesuje mnie temat ale jest to fajna ciekawostka :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. I dobrze, że Cię jeszcze nie interesuje :)

      Usuń
  9. Oj bralam niestety i tak jak powyzej z powodu tradziku z tym ze ja mialam wiecej szczescia i po odłozeniu tabletek z powodu zełgo samopoczucia, tradzik juz nie wrocił do tego stopnia w jakim byl wczesniej.

    Co do włosow to zauwarzyłam mniejsze przetłuszczanie sie , jesli chodzi o gestość to bez róznicy, choc z natury jestem posiadaczka bardzo cienkich i delikatnych włosów. Za to zahamowały mi wzrost włosków na nogach niemal do minimum. Tak więc u kazdego moze to przebiegac inaczej :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zahamowanie wzrostu włosków na nogach to genialny skutek uboczny! :D chciałabym tak oj chciałabym :D

      Usuń
  10. Stosowałam antykoncepcje hormonalną wiele lat. Nigdy nie wpływała na moje włosy, ani ich nie zagęściła, ani nie przerzedziła. Obecnie odstawiłam i liczę, że nic się w tym względzie nie zmieni ... ;)

    OdpowiedzUsuń
  11. ja przyjmowałam tabletki jakiś czas i niestety tak właśnie było, że najpierw przestały mi wypadać, a po odstawieniu zaczęły wypadać ze zdwojoną siłą...

    OdpowiedzUsuń
  12. Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych na trzy miesiące straciłam połowę swojej czupryny ...

    OdpowiedzUsuń
  13. Bralami todrastaja lat odstawilam w grudniu 2014 a od tamtej pory wlosy mi wypadaja i co najgorsze nie odrastaha teraz musze brac spowrotem mo nam torbiele na jajniku plus niski poziom ferretyny jest tragedia przeswity mam takie ze glowe mi widac kucyc tylko 8 cm ;((((( zmiszczylo mnie to psychicznie...

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...