poniedziałek, 22 października 2012

Jak szybko schną włosy?

     Ostatnio zaczęłam się zastanawiać jak szybko schną włosy, od czego to zależy i jak można przyspieszyć ich schnięcie.


we-dwoje.pl

Tak więc...

1. Po pierwsze, włosy schną od kilku minut do nawet kilkunastu godzin.

2. Po drugie, czas schnięcia zależy od miliona czynników. Między innymi od:
 • Gęstości i długości włosów.  Oczywisty jest fakt, że im dłuższe i bardziej gęste włosy tym czas suszenia ich się wydłuża.
 • Porowatości. Zazwyczaj włosy o niskiej porowatości schną dłużej, ciężej też przyjmują wodę. Włosy o wysokiej porowatości szybciej przyjmują wodę i szybciej ją oddają, tak więc schną krócej.
 • Sposobu dbania o włosy. Jeśli używamy produkty nawilżające, z olejami i humekantami to nasze włosy będą schły dłużej. Natomiast jeśli wśród produktów jakie stosujemy będą lekkie odżywki to włosy będą schły znacznie krócej.
 • Stanu naszych włosów. Zdrowe włosy znacznie dłużej schną. Zniszczone włosy mają bardziej uniesione łuski przez co woda jest lepiej oddawana, a tym samym skrócony czas schnięcia.
 • Temperatury powietrza. Myślę, że jest to dość oczywista zależność. Im cieplej tym włosy szybciej schną.
 • Wilgotności powietrza. W wilgotnym powietrzu włosy schną dłużej, natomiast w suchym powietrzu krócej.
3. Po trzecie, jak skrócić czas schnięcia włosów?
 • Możemy używać suszarki. Jest to niewątpliwie najprostsze rozwiązanie, jednak wiele kobiet dbając o włosy stara się zrezygnować z tego sposobu suszenia.
 • Możemy dokładniej je odsączać z nadmiaru wody. Do tego celu dobrze byłoby użyć dwóch ręczników, jeśli jeden stanie się już mokry zastępujemy go drugim.
 • Możemy skrócić włosy i je wycieniować. Jednak jeśli jest to tylko powodowane ograniczeniem czasu schnięcia to myślę, że nie warto rezygnować z wymarzonej fryzury. Już lepszym pomysłem byłoby zakupienie dobrej suszarki.
 • Możemy zmienić sposób pielęgnacji włosów. Dobrym rozwiązaniem byłoby wyeliminowanie bądź zmniejszenie ilości stosowanych emolientów i humekantów, które powodują zatrzymywanie wody we włosie.
 • Możemy podwyższyć nieznacznie temperaturę powietrza w pomieszczeniu, w którym przebywamy.

Zdaję sobie sprawę, że pomysłów jest znacznie więcej. I mam nadzieję, że się nimi podzielicie :) Co robicie, aby przyspieszyć czas schnięcia? I jak długo schną Wam włosy? Pin It Now!

8 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. To Twoje całkiem długo schną, moje to tak myślę że do 2 godzin są w stanie wyschnąć :)

   Usuń
 2. Moje włosy są zniszczone i schną ponad godzinę, znaczy zależy która partia, bo nawet po 30 minutach mam już suchą pewną część.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze dwa miesiące temu moje włosy potrzebowały dwóch godzin by wyschnąć teraz schną troszkę dłużej bo od trzech do czterech godzin.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam wysokoporowatowce :) Moje włosy schną od 2-3h. Czasem muszę przyśpieszyć ten proces i susze je suszarką do 80% i wyschnięcie o pozostałe 20% zajmuje im 20-30 minut. Pozdrawiam, Chomiś :)

  OdpowiedzUsuń
 5. moje mimo ze sa cienkie ale sa niskoporowe i staram sie dbac o nie, czesto olejuje i w chwili obecnej schna okolo 4-5h ;/

  OdpowiedzUsuń
 6. "Porowatości. Zazwyczaj włosy o niskiej porowatości schną dłużej, ciężej też przyjmują wodę. Włosy o wysokiej porowatości szybciej przyjmują wodę i szybciej ją oddają, tak więc schną dłużej." Czyli i te i te schną długo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest błąd w tekście. Dziękuję za uwagę, już poprawiam :)
   Włosy o wysokiej porowatości schną krócej :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...